برای اطلاع از قیمت محصولات کدنس با کارشناس فروش تماس بگرید. ( برای انقال به صفحه تماس باما بر روی لینک کلیک کنید. )

بلندگو چیست ؟

بلندگو در سیستمهای صوتی از اهمیت ویژه ای بر خوردار است و حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد یک صدای خوب دلنشین در سیستم بستگی به بلندگوی آن دارد. در حقیقت نمی توان صدای قابل قبولی بدون داشتن بلندگوهای خوب داشت که بلندگو های کدنس از این نظر گزینه مناسبی برای تولید صدای خوب برای سیستم بازان به حساب میایند.

مهم ترین ویژگی های یک بلندگو خوب ، میزان دسیبل و میزان پاسخ فرکانسی یک باند است که مقدار شنوایی و مقدار بلندی صدا به همراه کیفیت را به ما معرفی میکند.

باند های کدنس معمولا میزان دسیبل 90 dB را برای خودشون اختصاص دادن که از میزان بلندی خوبی در بین بلندگو های دیگر برخوردار است. همچنین پاسخ فرکانسی بلندگو های کدنس به طور معمول و میانگین برروی 65 هرتز تا 20 کیلو هرتز است که این میزان برای شنوایی انسان کاملا مورد قبول میباشد.

ابعاد و سایز بلندگو ها

ابعاد و سایز بلندگو ها به طور معمول در ابعاد 10 سانتی متری ، 13 سانتی متری ، 16 سانتی متری و بیضی شکل که دارای ابعاد 6 در 9 اینچ و 7 در 10 اینچ هستند ، میباشند.

البته برند کدنس ، برندی است که فراتر از این ابعاد پیش رفته است و ابعادی معادل 5 در 7 اینچ را هم به بلندگو های بیضی شکل خود اضافه کرده که از صدای نسبتا زیبایی برخوردار است.

باند کدنس

باند های کدنس از لحاظ ابعاد و شکل محصولات به دسته بندی های زیر تقسیم میشوند :

  • باند 10 سانتی کدنس
  • باند 13 سانتی کدنس
  • باند 16 سانتی کدنس
  • باند بیضی کدنس

همچنین کلیه باند های کدنس از لحاظ سری ساخت و توان اسمی نیز ، با نام های مختلف هم دسته بندی های جداگانه ای نیز دارند.

باند های 10 سانتی کدنس

باند کدنس QR422 – همه چیز درباره کدنس – پالسیران

باند های 10 سانتی کدنس در حال حاضر به دو محصول تقسیم میشوند با سری ساخت های IQ و QR که سری ساخت IQ از سری ساخت QR ضعیف تر بوده و نسبتا از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است.

اصلا کاربرد باند های 10 سانتی کجاهاست ؟

کاربرد باند های 10 سانتی متری برای خودرو هایی مانند درب جلو پراید ، سمند ، تیبا و غیره میباشد که اگر میخوایین باند ها را در جای فابریکی خودروتان نصب کنید باید از بلندگو های 10 سانتی متری استفاده نمایید.

باند های 13 سانتی کدنس

باند کدنس QRS52 – همه چیز درباره کدنس – پالسیران

باند های 13 سانتی کدنس همانند باند های 10 سانتی کدنس از سری ساخت های مختلفی تولید شده اند که هر کدام نشانگر میزان قدرت باند ها میباشد.

باند های 13 سانتی کدنس از 3 سری ساخت های متفاوت تولید شده اند که عبارت اند از: 1. سری QSL باند 13 سانتی کدنس 2. سری IQ باند 13 سانتی کدنس 3. سری QRS باند 13 سانتی کدنس

قوی ترین مدل 13 سانتی کدنس از سری ساخت QRS میباشد که نسبت به مدل های QSL که میان رده باند های کدنس به حساب میاد و IQ که رده پایین باند های کدنس به حساب میاد از توان اسمی و شفافیت بالاتری برخوردار است.

اصلا کاربرد باند های 13 سانتی کجاهاست ؟

کاربرد باند های 13 سانتی متری در خودرو ها و به صورت فابریکی است ، منظور از فابریکی این است که در داخل درب های خودرو به صورت فابریکی و بدون هیچ گونه برشی نصب میشوند و متقابلا صدای کیفیتی تری را به شما دوستان تحویل خواهند داد.

بلندگو های 13 سانتی معمولا مخصوص خودروهای پراید ، تیبا ، ساینا ، سمند و درب عقب 206 میباشند و بیشترین کاربرد را در این خودرو ها دارا هستند.

آیا میشود به جای بلندگو 13 سانتی از بلندگو های دیگر استفاده کرد ؟

هرچند کار درستی نیست که از ابعاد فابریکی بلندگو خودرو ها خارج بشیم و بلندگو با ابعاد و سایز دیگری جایگزین کنیم ، ولی در بعضی از مواقع میتونیم همچین کاری را انجام بدیم.

این مورد هم فقط و فقط داخل ابعاد 13 سانتی موثر هستش و هم میشه یک بلندگو با ابعاد 10 سانتی متری به جای باند 13 سانتی استفاده کرد و هم میشه از یک بلندگو 16 سانتی به جای باند 13 سانتی فابریکی استفاده کرد.

برای جایگذاری باند 10 سانتی به جای باند 13 سانتی در داخل خودرو ها ، کمی از فضای دایره ای برش خورده کارخانه ای باز میمونه و روی صدای محصول تاثیر میگذارد و صدای کمتری را به شما تحویل میدهد.

ولی برای جایگذاری باند های 16 سانتی به جای بلندگو 13 سانتی ، اگر خودرویی مانند 206 میتوانید کمی دور آن دایره برش خورده شده را برش دهید و به ابعاد 16 سانتی متر در بیاورید. این کار به ماشین شما صدمه ای نمیزد.

با برش دادن و جایگزینی بلندگو 16 سانتی به جای باند 13 سانتی ، میزان صدا و کیفیت صدا نیز تغییر میکند و بهتر میشود ، البته این تغییر صدا و بالا رفتن کیفیت بستگی به برش داده شده ندارد بلکه به ابعاد بلندگو ها مرتبط است.

به زودی مقاله ای در مورد ” تفاوت سایز باند ها در میزان و کیفیت صدا ” را برایتان آماده کرده و منتشر خواهیم کرد.

باند های 16 سانتی کدنس

باند های 16 سانتی کدنس همانند باند 13 سانتی و 10 سانتی این مجموعه از سری های مختلفی ساخته شده اند که هر سری ساخت بیانگر میزان توان مازیمم و توان اسمی این محصولات است.

باند 16 سانتی کدنس مدل QRS65 - همه چیز درباره کدنس - پالسیران
باند کدنس QRS65 – همه چیز درباره کدنس – پالسیران

بلندگو های کدنس از سری های مختلفی تشکیل شده اند که این شرکت برای باند های 16 سانتی خود از سری ساخت های : 1. سری IQ باند 16 سانتی کدنس 2. سری QR باند 16 سانتی کدنس 3. سری QLS باند 16 سانتی کدنس 4. سری QRS باند 16 سانتی کدنس ، استفاده کرده است و این محصولات را تولید نموده است.

با کیفیت ترین بلندگو 16 سانتی کدنس مدل QRS65 هستش که از سری ساخت QRS میباشد و به صورت دو تکه ( 2-Way ) طراحی شده است و ضعیف ترین باند 16 سانتی کدنس از سری ساخت IQ با مدل IQ653 میباشد که برخلاف قوی ترین این بلندگو ها ، بلندگو IQ653 به صورت 3 تکه ( 3-Way ) طراحی شده است.

کاربرد بلندگو های 16 سانتی در کجاهاست ؟

کاربرد باند های 16 سانتی متری برروی ماشین هایی که در درب های خودرو به طور پیش فرض و در کارخانه به صورت 16 سانتی متر یا 6 اینچ برش خورده اند نصب میشوند و ابعاد اکثریت خودروهای خارجی 16 سانتی متر میباشد.

در خودروهای داخلی هم بیشتر محصولات شرکت ایران خودرو ، بلندگو هایی با ابعاد 16 سانتی متر ایجاد شده است و به راحتی میتوانین با یک باند 6 اینچی یک صدای مورد قبول را داشته باشید.

باند های بیضی کدنس

یکی از بهترین طرح و نوع تولید بلندگو ها ، طراحی بلندگو های بیضی شکل هستند که در آن ها همه موارد صدای خواننده ، صدای ریز و صدای بیس جای داده شده است.

باند بیضی کدنس مدل ZRS710 - همه چیز درباره کدنس - پالسیران
باند کدنس ZRS710 – همه چیز درباره کدنس – پالسیران

بلندگو های بیضی شکل معمولا در ابعاد 6 در 9 اینچ هستند ولی خوب بعضی اوقات به ابعاد 5 در 7 اینچ و یا 7 در 10 اینچ هم میرسند.

بیشترین بلندگو های تولید شده در مجموعه کدنس در ابعاد 6 در 9 اینچ هستند که از کیفیت فوق العاده ای هم برخوردار هستند و یکی از موارد پیشنهادی مجموعه پالسیران برای خرید بلندگو های بیضی است.

بلندگو های بیضی شرکت کدنس در طرح ها و سری ساخت های متفاوتی تولید شده اند که شامل سری ساخت های QR ، IQ ، FXS ، QSL ، CVLS ، QRS و ZRS میباشند.

سری ساخت های QSL به سری هایی گفته میشوند که مگنت ( آهن ربا ) آنها به صورت تخت میباشد و مخصوص افرادیست که میخواهند سینی خودرویشان برش نخورد ( البته برخی از ماشین ها از این قابلیت برخوردار هستند ) .

قوی ترین سری ساخته شده بلندگو های بیضی در شرکت کدنس ، بلندگو هایی با سری ساخت ZRS هستند که توان اسمی ای معادل 150 وات آر ام اس را به خودشون تعلق دادن و در این عرصه پیشتاز هستند.

Share:

کامنتی بنویسید

ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد

0

TOP

X